Al tijden heb ik problemen met mijn ontlasting. Zo komt het regelmatig, dan ineens dagen niet, terwijl mijn eetpatroon volgens mij niet (drastisch) verandert. Ook is mijn buik soms erg opgeblazen. Kan osteopathie mij helpen?
Manuel van Tintelen, Osteopaat:
Osteopathie kan vaak veel goeds doen bij dit soort klachten. Voorop staat echter wel dat uw huisarts de klachten heeft beoordeeld. Als stoornissen van de stoelgang pas zijn ontstaan, er bloed bij de ontlasting zit, u onverklaarbaar afvalt of moe bent of als er sprake is van koorts dan moet u dit soort klachten altijd eerst door de huisarts laten beoordelen.
Als de huisarts de klachten kwalificeert als prikkelbare darm of spastische darm dan kan een osteopaat in de meeste gevallen soelaas bieden. Een osteopaat zorgt ervoor dat de beweeglijkheid en het functioneren van de darmen verbetert. De opgeblazenheid en verstopping kunnen dan afnemen of verdwijnen.Een osteopaat lost blokkades op in het lichaam door zachte manuele mobilisaties van het bewegingsapparaat en organen. Daardoor verbetert de spanning in en rond de darmen, verbetert de doorbloeding in uw buikgebied en komt het zenuwstelsel in balans met ontspanning van de darmen als gevolg.