In mijn nek en schouder zitten mijn spieren vast. Dit straalt door naar onderkant van elleboog en pink. Vooral in mijn rechterarm heb ik hiervan last. Mogelijke oorzaken: veel computeren en stress. Ik neem op het werk vaak pauze. Zijn er oefeningen waarmee ik mijn spieren ontspan? (Het liefst oefeningen die even tussendoor kunnen.)
Manuel van Tintelen, osteopaat:
Dit lijkt op een beknelde zenuw in de nek. Deze zenuw loopt van de nek naar de pinkzijde van de arm. Er zijn veel oefeningen die schouder en nek ontspannen. Maar ik denk dat die de klachten niet snel verhelpen. Mijn ervaring is dat een goede manipulatieve correctie (op de hoogte van de overgang van de nek naar de borstwervelkolom) de zenuw het snelst uit de knel haalt. De klachten in de arm zullen dan snel afnemen.
Verder is elke dag goed zitten belangrijker dan het doen van oefeningen. Doe dat als volgt:
* Zit goed rechtop, met de voeten plat op de grond en de onderrug gesteund door een leuning en/of een kussen. Dit noem ik passief rechtop zitten.
* Zet het beeldscherm op zichthoogte en recht voor u (probeer niet met een gedraaide nek te zitten dus).
* Probeer de schouders niet op te trekken. Altijd de schouders laten hangen dus.
Doe tot slot deze oefeningen:
* Trek een paar keer de schouders stevig op naar de oren en laat ze weer vallen.
* Draai de schouders enkele keren naar voren en naar achteren.
* Ga goed rechtop zitten (actief, dus zonder steun). Hef beide armen zijwaarts, in elkaars verlengde. U draait met de handen open de duim aan de ene kant omhoog en aan de andere kant omlaag. Dit wisselt u af. Waarbij u telkens het hoofd maximaal draait naar de kant waarbij de duim naar beneden draait. (Deze oefening is specifiek voor het gebied waar de zenuw in de knel zit.)
Als de problemen nog niet zo lang aanwezig zijn, kan een goede manueel therapeut of osteopaat u verder helpen met deze problemen. Bij langer bestaande klachten heeft een bezoek aan een osteopaat de voorkeur.