Vooruitblik
Poep als medicijn
Goed voor je cholesterol
Meer lucht zonder puffers
gezondNU 3 ligt vanaf 28 februari in de winkel, abonnees krijgen 'm 3 dagen eerder. Nog geen abonnee? Klik hier >>
Poep als medicijn
Goed voor je cholesterol
Meer lucht zonder puffers
gezondNU 3 ligt vanaf 28 februari in de winkel, abonnees krijgen 'm 3 dagen eerder. Nog geen abonnee? Klik hier >>
Hoofdgerecht: zonnevis ingestoken met vers laurierblad, op de plancha bereid. Hierbij een stoof van opperdoes ronde,
doperwten en flinters Maas, Rijn en IJssel rundersucade met salicornia cress en aardappelvinaigrette
1 grote zonnevis
150 gr geblancheerde doperwten
150 gr brunoise van gaar sucade vlees
150 gr brunoise van gaar opperdoes aardappel
12 blaadjes laurier
2 bakjes Salicornia cress
Picudo olijfolie van Valderrama
Zonnevis fileren en onder de huid insteken met laurierblad, peper en zouten. De vis goudgeel op de 'plancha' (bakplaat) bakken en nagaren in de oven.
De brunoise van sucade en opperdoes vermengen met de doperwten en een beetje aardappel vinaigrette met bieslook.
De cress heel kort opstoven met beetje water en de Picudo olijfolie van Valderrama.
Aardappelvinaigrette
Wat gesnipperde sjalot aansmoren met Valderrama Picudo olijfolie, afblussen met citroen edik (lage zuurgraad) hierop aardappelpulp. Deze verkrijg je door een paar aardappels zonder schil, zonder zout heel gaar te koken en met het vocht fijn te mixen. Peper, zout en bieslook. Afmaken met de Valderrama Picudo olijfolie.
Presentatie
Op plat bord in een steker de stoof dresseren, hierop de Salicornia cress van Koppert Cress, dan de zonnevis, vinaigrette er speels omheen.
Dit recept is van topkok Erik van Loo van restaurant Parkheuvel. Bron: www.valderrama.nl
Meer recepten van Erik van Loo: