Deze maand

Abonnement

LENTE-AANBIEDING

4 nummers voor € 10,-
(stopt automatisch)

 

Klik hier »

Vooruitblik

Stevia, een zoet sprookje
Relatiecrisis? Ga op vakantie. Of toch liever niet?
Lichaamsverhalen

gezondNU 6 ligt vanaf 29 mei in de winkel, abonnees krijgen 'm 3 dagen eerder. Nog geen abonnee? Klik hier >>

Vis- en zeevruchtenschotel

Nodig

  • 400 gram verse visfilet naar keuze (bijvoorbeeld zeeduivel of tarbot)
  • 8 schoongemaakte langoustines (ook wel scampi of Noorse kreeft genoemd) of andere kleine schaaldieren (bijvoorbeeld rivierkreeftjes)
  • 4 kleine inktvisjes, in ringen en stukjes gesneden
  • 1 1/2 kilogram kokkels of venusschelpen
  • 1 grote ui
  • 500 gram tomaten


Voorbereiden
Pel en snipper de ui en drie van de vier knoflookteentjes. Snijd de laatste teen doormidden en wrijf hiermee het brood in. Ontvel de tomaten, verwijder de pitjes en snijd ze in blokjes. Spoel de vis en kokkels af onder koud, stromend water. Bestrooi de vis met zout en peper. Gooi gebroken en open kokkels weg. Kook de kokkels 3 tot 4 minuten in een pan met kokend water, tot alle schelpen openstaan. Laat ze uitlekken in een vergiet. Haal de kokkels uit de schelp. Hou er enkele apart voor de garnering. Gooi de dicht gebleven schelpen weg.


Bereiden
Verhit in een grote pan wat olijfolie, doe de visfilet, de inktvisringen en de langoustines erbij en stoof het geheel in 10 minuten met het deksel op de pan. Bak in een andere grote pan, in 2 eetlepels olie, de ui glazig. Voeg de kokkels, de visfilet, de inktvisringen, de langoustines, de tomatenblokjes, de knoflook en zout en peper toe. Giet de brandy erbij, voeg de saffraandraadjes toe en laat alles 15 minuten op een laag vuur sudderen. Schenk de witte wijn erbij en laat het mengsel inkoken. Roer daarna de amandelen erdoor. Verhit wat olie in de pan waarin u de visfilet, de inktvisringen en de langoustines stoofde. Bak hierin de sneetjes brood goudgeel. Leg in ieder bord een sneetje en schenk er de Zarzuela overheen. Bestrooi met peterselie en garneer met de apart gehouden kokkels. Lekker met broccoli die u een paar minuten heeft laten koken of geroerbakte knapperige sperzieboontjes.