Deze maand

Abonnement

LENTE-AANBIEDING

4 nummers voor € 10,-
(stopt automatisch)

 

Klik hier »

Vooruitblik

Stevia, een zoet sprookje
Relatiecrisis? Ga op vakantie. Of toch liever niet?
Lichaamsverhalen

gezondNU 6 ligt vanaf 29 mei in de winkel, abonnees krijgen 'm 3 dagen eerder. Nog geen abonnee? Klik hier >>

Droge ogen

Droge ogen

Het oog wordt aan de buitenzijde vochtig gehouden door het traanvocht dat door regelmatig knipperen van de oogleden over het oogoppervlak wordt verspreid.
Het traanvocht wordt geproduceerd door de traanklieren en bevat o.a. zouten en beschermende antistoffen tegen infecties. Het wordt via de traanbuis aan de neuszijde afgevoerd in de neusholte en dan doorgeslikt.

Mogelijke verschijnselen (o.a.)
Oog-irritatie, brandende ogen, oogpijn, wazig zien en oog-oppervlak-beschadidiging.

Mogelijke oorzaken (o.a.)
Verminderde functie van de traanklieren (= traanklier-degeneratie) bij het ouder worden, waardoor steeds minder traanvocht wordt geproduceerd.
Droge ogen kunnen ook ontstaan door te snelle verdamping van het traanvocht, bijvoorbeeld wanneer de ogen niet goed sluiten of tijdens verblijf in droge lucht.

Mogelijke behandelingen (o.a.)
- lucht-bevochtiging
- traan-vervangende middelen

Terug naar oog-aandoeningen