Deze maand

Abonnement


4 nummers gezondNU
voor slechts
€ 10,-




(Het abonnement stopt automatisch)

Klik hier »

 

Vooruitblik

Poep als medicijn
Goed voor je cholesterol

Meer lucht zonder puffers

gezondNU 3 ligt vanaf 28 februari in de winkel, abonnees krijgen 'm 3 dagen eerder. Nog geen abonnee? Klik hier >>

Mexicaanse griep: stand van zaken

De Mexicaanse griep lijkt op zijn retour. Het aantal mensen dat zich bij de huisarts meldt met griepachtige klachten neemt af. In de afgelopen week is het aantal ziekenhuisopnamen wegens een laboratoriumbevestigde infectie met Nieuwe Influenza A (H1N1) afgenomen ten opzichte van vorige week, 104 patiënten zijn deze week gemeld tegenover 227 vorige week. Daarnaast werden 8 nieuwe sterfgevallen gemeld. In totaal zijn er 50 mensen aan deze griep overleden. Meer feiten over de Mexicaanse griep:

  • Onderzoek in opdracht van bijwerkingeninstituut Lareb heeft geen relatie aangetoond tussen de dood van twee kinderen en hun inenting met het vaccin tegen de Mexicaanse griep kort daarvoor. Een jongen was al besmet met de griep. De andere jongen stierf vijf dagen na de vaccinatie aan een hartaandoening.
  • De meest voorkomende bijwerking van het vaccin onder kinderen is koorts. Ook meldden veel ouders dat hun kinderen pijn en zwellingen op de arm en hoofdpijn hadden. Daarnaast kwam braken relatief veel voor.
  • Volgende week begint de tweede vaccinatieronde voor kinderen en de huisgenoten van jonge baby's. Mensen die de eerste ronde door overmacht hebben gemist, kunnen nu alsnog de prik halen.
  • Tot nu toe registreerde het RIVM 11 patiënten, van wie 5 deze week, met een Nieuwe Influenza A (H1N1) virus wat resistent is tegen het antivirale middel Tamiflu (oseltamivir) waarmee deze patiënten zijn behandeld. Vier van deze patiënten zijn overleden. Ten minste drie van de vier slachtoffers waren ernstig ziek, toen zij de Mexicaanse griep kregen. Het H1N1-virus heeft meer kans te muteren bij patiënten die ernstig ziek zijn en langdurig behandeld worden met griepremmers. Het gaat om mensen die problemen hebben met hun afweersysteem. Ze zijn het virus minder goed de baas dan gezonde mensen. Het virus kan zich dus sterker en langere tijd ontwikkelen. Daardoor is de kans groter dat het virus verandert, ofwel muteert, en dat vervolgens de zieke niet meer behandeld kan worden met Tamiflu.