Deze maand

Abonnement

LENTE-AANBIEDING

4 nummers voor € 10,-
(stopt automatisch)

 

Klik hier »

Vooruitblik

Ongezonde jeugd van tegenwoordig
Maagzuurklachten?
Special: Lichaamsverhalen

gezondNU 5 ligt vanaf 24 april in de winkel, abonnees krijgen 'm 3 dagen eerder. Nog geen abonnee? Klik hier >>

"Van wie zijn die lompe schoenen?"

"Heb je al weer nieuwe wandelschoenen gekocht?" "Van wie zijn die lompe schoenen?" Mijn kinderen nemen geen blad voor de mond als ze mijn nieuwe schoenen spotten, thuis onder de kapstok. Ondanks mijn uitleg kunnen de MBT's ze niet bekoren. Terwijl ik denk dat het ze vooral om de dikke zool gaat, laten ze ook van de rest van de schoen geen spaan heel. Ach, verstand komt met de jaren.

Mijn vrouw weet al langer dat modern design niet altijd gepaard gaat met goed voor je lichaam zijn. Zelf ben ik niet ontevreden met model Tembea. Onder een pak zal ik kiezen voor mijn Van Bommels of Van Liers, maar onder een spijkerbroek kunnen de MBT's prima. En bovendien draag ik ze immers in het belang van de wetenschap, ik test.

Die dikke zool vind ik overigens ook zelf verre van mooi. Maar ja, daar schuilt nu juist het geheim in. De zool verbetert de lichaamshouding en het looppatroon. De belasting op rug en gewrichten neemt af. En zowel tijdens het lopen als tijdens stilstand zijn de spieren veel actiever dan wanneer 'gewone'  schoenen worden gedragen. Tijdens stilstand neemt bijvoorbeeld de activiteit van de bilspieren, hamstrings en kuitspieren toe met achtereenvolgens 28, 37 en 38%! Dit stimuleert de stofwisseling, verbrandt extra calorieën en versterkt de spieren.  En bovendien, in vergelijking met de eerste MBT's is de zool al een flink stuk dunner geworden.

Iemand nog opmerkingen over de zool?

vorige aflevering | volgende aflevering

gezondNU-hoofdredacteur Stan van Eck test MBT, de anti-schoen
Hebt u een interessant product om te testen? Stuur een e-mail naar Stan